ציוד כיבוי אש

במהלך השנים האחרונות ישנה עלייה, בקרב הציבור, במודעות של הציבור לגבי החשיבות של מיגון מפני אש והסכנות השונות שנלוות לה. כיום, גם עסקים פועלים יותר מבעבר למיגון מפני אש בעסק ולבניית ויצירת תשתית איכותית ויעילה להגנת אש. עם זאת, ישנם מקרים שבהם ההבנה בנוגע לחשיבות התחזוקה של ציוד לכיבוי אש מתפספסת ומדובר בצעד שעלול להקשות בקבלת אישור מרשות הכבאות ובמקרה של שריפה, רישיון ואישור זה הינו חיוני ובעל ערך ומשקל רב בהתמודדות מול הגורמים האחראים וחברות הביטוח, בעת שבעל העסק יפנה ויגיש בקשה לקבלת פיצויים כספיים בגין הנזקים שנגרמו לו.

החשיבות של ציוד כיבוי אש

בין אם שאתם בעלי עסק שנמצא בסביבה שבה יש פוטנציאל התלקחות גבוה או שפועל בעצמו עם אש ובין אם שאתם גורם האחראי על מבנה שבו מותקנות מערכות של ציוד כיבוי אש, חשוב להכיר את כל הגורמים והכלים השונים שנדרש להתקין, לתחזק וכמובן לבדוק את התקינות שלהם בהם: אמצעים בסיסיים ופשוטים דוגמת ארונות כיבוי אש ומז"חים ועד למערכות מתקדמות לגילוי עשן ואש ועשן, מנדפים ומפוחים.

תחזוקת ציוד כיבוי אש

הבדיקה המקצועית והחשובה של תקינות ובטיחות ציוד כיבוי אש נועדה להכשיר את המבנה ואת בית העסק לקבל אישור מטעם מחלקת הכבאות ברישוי עסקים. במסגרת הבדיקה ייבחנו כל המערכות השונות שקיימות במבנה והימצאות הציוד הנדרש. בעוד שחלק מהמערכות והאביזרים הינם פשוטים, ישנן גם מערכות יותר מורכבות שמותקנות בבתי עסקים ומבני ציבור שמצריכות מהבעלים של העסק להיעזר ולהתייעץ עם גורמי מקצוע דוגמת חשמלאי ובודק חשמל מוסמכים וזאת במטרה לעבור בהצלחה את הבדיקה והבחינה ולקבל אישור כיבוי אש שהינו חיוני. בנוסף, תיבדק היכולת של העסק והמבנה לבצע ניתוק מהירה ויעילה ממקורות האנרגיה וכיבוי אוטומטי בארונות החשמל. מדובר ביכולת חשובה ואף קריטית שמאפשרת להתמודד בצורה טובה עם שריפה, למנוע את ההתפשטות שלה במבנה, בציוד ובתכולה שנמצאים בו ולמנוע פגיעה בגוף ובנפש של העובדים והלקוחות.

מה כולל ציוד כיבוי אש?

ישנן חברות מקצועיות שמספקות ציוד ואביזרי כיבוי אש ומבצעות בדיקות תקופתיות ותחזוקה באופן שוטף לציוד כיבוי אש. את הציוד ומערכות כיבוי האש, חשוב לרכוש אך ורק מחברה מוסמכת מטעם מכון התקנים שפועלת תחת רישיון של רשות הכבאות.

ציוד כיבוי אש לעסקים כולל:

  • מטפה אבקה
  • מטפה כיבוי שכולל אחסנה של חומר כיבוי וגז הסניקה – המטפה מכיל בתוכו אבקה ייחודית רב שימושית שמיועדת לכיבוי מהיר של כל סוגי הדליקות: נוזלים, מוצקים וחשמל. מטפה ייעודי זה כולל מיכל פלדה וראש הפעלה שעשוי מפליז ומצופה כרום. השימוש במטפה הינו פשוט, מהיר וקל גם עבור מי שאינו בעל ניסיון בכיבוי שריפות. חומר הכיבוי לא רעיל, ידידותי לסביבה ולא מסב נזק לאוזון. כמובן שהמטפה עומד בכל הדרישות של מכון התקנים הישראלי.
  • מטפה קצף – מטפה שמאחסן חומר כיבוי שמכיל קצף וגז הסנקה. מטפה קצף מיועד לכיבוי של מוצקים ונוזלים וניתן למצוא אותו במוסכים, מפעלי תעשייה, תחנות דלק ועוד. מטפי הקצף עשויים נירוסטה ומגיעים בגודל של 6 ו – 9 ליטר, כאשר ישנה אופציה למילוי חוזר.
  • מטפה – CO2חומר כיבוי שמאוחסן במיכל מהווה גם את הגז שדוחף את עצמו. מטפה זה מכיל פחמן דו חמצני שהינו כבד מהאוויר וגורם לכיבוי של האש בצורה יעילה בעיקר כאשר מדובר בחללים סגורים. חומר הכיבוי בו נעשה שימוש במטפה לא קורוזיבי, אינו פוגע באוזון וידידותי לסביבה. המטפה כולל מערכת פיזור שהינה רחבה במיוחד ומאפשרת כיבוי יעיל, מהיר ואידאלי גם עבור מי שאינו מנוסה ומקצועי.
  • אביזרים נוספים – זרנוקים, גלגלונים, ארונות עמדת כיבוי אש, מזנקים, מצמדים, מעברים, מפלגים, מעברי שטורץ במגוון קטרים מצמדי יניקה ואספקה בגדלים שונים.

לסיכום, ציוד כיבוי אש הינו חשוב וחיוני במיוחד עבור עסקים, מפעלים ומרחבים ציבוריים שבהם מתרכז קהל גדול. הציוד כולל מגוון אביזרים בטיחותיים שמיועדים למיגון מפני סכנות ונזקי אש במצבי חירום של התלקחות ופריצת שריפה. חשוב להקפיד שבמבנה שבו פועל העסק שלכם, יימצא כל הציוד הנדרש לכיבוי אש וזאת במטרה להציל חיים ולמנוע נזקים לרכוש ותכולה.

 

שיתוף:

עוד בהקשר לציוד כיבוי אש.
מאמרים נוספים
אישור כיבוי אש
אישור כיבוי אש

פתיחת בית עסק לפי החוק חייבת להתבצע לאחר קבלת רישיון עסק בהתאם לחוק רישוי עסקים. במטרה לקבל את האישור הזה יש להתקין בעסק כמה אמצעי

יועץ בטיחות אש
יועץ בטיחות אש

כל מה שרצית לדעת על מניעת אסון מדלקה ועבודתו של יועץ בטיחות אש אנחנו חיים בעידן בו הפוטנציאל לשריפה גבוה בכל עסק וממגוון רחב של

הדרכת כיבוי אש לעובדים
הדרכת כיבוי אש לעובדים

כל מה שצריך לדעת על הדרכת כיבוי אש לעובדים דלקה יכולה להתרחש בכל רגע במפעל, עסק או משרד, גם בשל טעות אנוש וגם בשל גורמים

וואטסאפ
יש לך שאלה?
Scan the code
שלהבת ולהבה בע"מ
היי,
אפשר לשוחח גם בוואטסאפ :)
Call Now Button דילוג לתוכן