הוראות כיבוי אש במוסדות ובתי ספר

מוסדות לימוד ובתי ספר הם מקומות אשר מכילים כמות גדולה של בני אדם, ומשכך במקרה שבו חלילה מתרחשת שריפה, ישנו סיכוי גדול יותר לפגיעה בנפש.

הדרך הטובה ביותר הקיימת כיום להגן על שלומם של התלמידים ואנשי הצוות במקרה של שריפה, היא באמצעות מערכות מתקדמות לגילוי וכיבוי אש.

למעשה, בזכות היעילות הרבה שנמצאה למערכות הכיבוי השונות, הן הפכו להיות משהו שאותו תוכלו למצוא כמעט בכל מבנה, בטח כאשר מדובר על מקום המכיל כמות גדולה של אנשים כמו מוסדות חינוך, שאירוע חירום בו יכול לצאת משליטה במהרה.

מהם הוראות כיבוי אש במוסדות החינוך?

הרשות הארצית לכבאות והצלה ומשרד החינוך פועלים יחד על מנת לוודא שמוסדות החינוך עושים ככל שביכולתם בכדי להגן על התלמידים ואנשי הצוות במקרה של שריפה. הדרישות שלהם הן חלק בלתי נפרד מחוק התכנון ובנייה ומבנים חדשים שנבנים חייבים לעמוד בתקנות המחמירות הקיימות בתחום.

זה מתחיל מכך שחומרי הבנייה המשמשים עבור בנייה של מוסדות לימוד צריכים להיות חסיני אש או מעכבי בעירה, בתקרות, חיפויים וציפויים.

כמו כן, כל שינוי אשר מתבצע במבנה חייב את אישורו של יועץ בטיחות והבאה של אישור כיבוי אש בפני הרשויות הרלוונטיות.

גישה נוחה לכיבוי אש ועמדות כיבוי

בכל מוסדות החינוך יש צורך בהסדרה של דרך גישה יעילה עבור רכבי כיבוי, כאשר המרחק המרבי אינו עולה על שישים מטרים מהמבנה.

דרך הגישה הזאת נדרשת על פי חוקי התכנון והבנייה, וצריכה לעמוד בתקנות הרשות הארצית לכיבוי והצלה.

כמו כן, במוסד החינוכי צריכות להיות קיימות עמדות כיבוי אש, המכילות – ברז לכיבוי אש, שני זרנוקי מים באורך של לפחות חמישה עשר מטרים כ"א, מטף אבקה 6 ק"ג או שני מטפי אבקה של 3 ק"ג, וכן גלגלון כיבוי ומזנק רב שימושי.

מערכות איתור וגילוי שריפות

למערכות לגילוי שריפות ישנה חשיבות רבה בשמירה על חיי אדם.

מדובר למעשה על הקו הראשון של ההגנה, אשר תפקידו לזהות את העובדה שפרצה שריפה, להתריע בכך לשוהים במבנה ולגורמי החירום, ולהתחיל בפעולות האוטומטיות לכיבוי והאטה של התפשטות האש.

לתכנון והתקנה מקצועית של המערכת לגילוי אש ישנה השפעה רבה על יעילות פעילותה בזמן אמת, ועל כך חשוב מאוד לבחור בחברה מקצועית, אשר מוסמכת על ידי הגורמים הרלוונטיים עבור התקנה של מערכות גילוי וכיבוי אש.

במקרה של אירוע אמת, התקנה לא יעילה של המערכת יכולה לעלות בחיי אדם, ולכן לא מדובר על משהו שכדאי לזלזל בו.

שיתוף:

עוד בהקשר להוראות כיבוי אש במוסדות ובתי ספר.
מאמרים נוספים
ציוד כיבוי אש
ציוד כיבוי אש

במהלך השנים האחרונות ישנה עלייה, בקרב הציבור, במודעות של הציבור לגבי החשיבות של מיגון מפני אש והסכנות השונות שנלוות לה. כיום, גם עסקים פועלים יותר

אישור כיבוי אש
אישור כיבוי אש

פתיחת בית עסק לפי החוק חייבת להתבצע לאחר קבלת רישיון עסק בהתאם לחוק רישוי עסקים. במטרה לקבל את האישור הזה יש להתקין בעסק כמה אמצעי

יועץ בטיחות אש
יועץ בטיחות אש

כל מה שרצית לדעת על מניעת אסון מדלקה ועבודתו של יועץ בטיחות אש אנחנו חיים בעידן בו הפוטנציאל לשריפה גבוה בכל עסק וממגוון רחב של

הדרכת כיבוי אש לעובדים
הדרכת כיבוי אש לעובדים

כל מה שצריך לדעת על הדרכת כיבוי אש לעובדים דלקה יכולה להתרחש בכל רגע במפעל, עסק או משרד, גם בשל טעות אנוש וגם בשל גורמים

וואטסאפ
יש לך שאלה?
Scan the code
שלהבת ולהבה בע"מ
היי,
אפשר לשוחח גם בוואטסאפ :)
Call Now Button דילוג לתוכן